O F E R T A  

Rehabilitacja Kręgosłupa

Badanie Funkcjonalne  
Leczenie dolegliwości kręgosłupa wymaga ścisłej współpracy pacjenta i fizjoterapeuty. Rozpoczynamy je od szczegółowego wywiadu odnośnie topografii i zmienności objawów oraz badania funkcjonalnego ukierunkowanego na dysfunkcje kręgosłupa. Na tej podstawie określamy jaka struktura jest potencjalnym źródłem dolegliwości i ustalamy plan fizjoterapii. W przypadku przebytego urazu mechanicznego (np. wypadek komunikacyjny) konieczne jest wykonanie badania radiologicznego aby wykluczyć uszkodzenia będące czasowym przeciwwskazaniem do terapii.
Podczas leczenia stosujemy techniki terapii manualnej, terapii McKenzie, fizykoterapii, igłoterapii suchej, kinesiotapingu oraz indywidualnych ćwiczeń leczniczych. Pacjent otrzymuje ćwiczenia do domu oraz zalecenia jakich ruchów i pozycji kręgosłupa unikać po sesji terapeutycznej aby przyspieszyć proces leczenia.
Fizjoterapia Ortopedyczna
Rehabilitacja Pourazowa
Leczenie Kręgosłupa
Rehabilitacja Po Operacji
Fizykoterapia
Z O B A C Z  
Informujemy pacjentów o zasadach ergonomii i profilaktyki kręgosłupa, tak aby nie dopuścić do nawrotu dolegliwości. Dobieramy indywidualne ćwiczenia zwiększające elastyczność i stabilność kręgosłupa pacjenta.
Zajmujemy się również leczeniem dolegliwości odkręgosłupowych jak bóle głowy, zawroty głowy, mrowienia i drętwienia kończyn oraz przeczulice czy niedoczulice skóry.
Przed Pierwszą Wizytą
Ergonomia
Profilaktyka
 
 

 

Metody m.in.
 
Igłoterapia
Terapia Manualna
Metoda McKenzie
Kinesiotaping
Czynne
 
 
Poniedziałek - Piątek
8.00 - 18.00
Kontakt
 
503 832 014
gabinet@rehabilitacja-wlodarz.pl
Ul. Czarnowiejska 91B/1
30-049 Kraków
Cyriax
McKenzie
PNF
Kaltenborn
Mulligan
Kinesiotaping
DGSA
MTC